در این مطلب سعی می کنیم نکات کاربردی و مفید برای خرید مخازن آب و سایر مایعات بیان کنیم. می‌توانید از این نکات به عنوان راهنمای خرید مخزن استفاده نمایید. به طور خلاصه مهمترین فاکتورها در خرید مخزن برای آب و مایعات، در نظر گرفتن جنس و حجم مخزن و همچنین قیمت آن و مواردی همچون آنتی باکتری بودن و ضد جلبک بودن مخزن می باشد. بنابراین هنگام خرید مخزن آب توجه کنید، مخزنی که خریداری مینمایید از جنس باکیفیتی ساخته شده باشد و از لحاظ حجم بتواند نیاز شما را برای ذخیره سازی آب برآورده کند، به علاوه ضد جلبک بوده و قیمت مناسبی داشته باشد.

مهمترین فاکتور از فاکتورهای راهنمای خرید مخزن، جنس آن می باشد

به طور کلی مخزن های آبی که از دو جنس پلاستیکی و فلزی ساخته می شوند، محبوب تر می باشند. مخزن های فلزی یک مشکل رایج دارند و آن خوردگی و زنگ زدگی آنها است. مخزن های فلزی بیشتر مناسب استفاده و نگهداری سوخت هایی مانند نفت، گازوئیل و یا در کاربردهای صنعتی می باشد. از آنجایی که مخزن های پلاستیکی و مخزن های پلی اتیلن مزیت های زیادی داشته و از لحاظ بهداشتی نیز مورد تایید برای مصارف خانگی و به منظوره ذخیره سازی آب، مناسب تر می باشند. اغلب افراد از مخزن های پلی اتیلن استفاده می کنند. این مخزن ها جلبک نمی زنند. مزیت دیگری که مخزنهای پلی اتیلن دارند، ابعاد و اندازه در طراحی است که مناسب استفاده در هر مکان و جایی می باشد.

قیمت مخزن فاکتور دیگری در انتخاب و خرید می باشد

فاکتور دیگر در انتخاب و خرید مخزن قیمت آن است. یکی از عواملی که در قیمت تاثیر گذار است فاکتور قبلی یعنی کیفیت جنس مخزن می باشد که از اهمیت بالاتری برخوردار می باشد. اینکه در تولید و ساخت مخزن از چه مواد اولیه و با چه کیفیتی استفاده شده است، طبیعی است که در طول عمر مخزن تاثیر مستقیم خواهد داشت، و روی قیمت نهایی آن اثر گذار می باشد. عوامل دیگری چون بهداشتی بودن یا نبودن و یا داشتن گارانتی پس از فروش نیز می تواند بر روی قیمت موثر باشد. نکته دیگر که هنگام انتخاب و خرید مخزن درباره قیمت مخزن باید توجه نمایید، اجتناب کردن از خریداری از سوی برخی فروشندگان و دلالان که بالاتر از ارزش واقعی، قیمت گذاری می نمایند.

نکته دیگر در راهنمای انتخاب و خرید مخزن، ضد جلبک بودن مخزن آب می باشد

فاکتور دیگر در خرید مخزن، ضد جلبک و ضد باکتری بودن آن است. قبل از هر چیز این نکته را باید یادآور شد، فردی که مخزن را برایتان نصب می کند، میبایست آنرا در مکانی دور از تشعشعات نور به شکلی که نور با بدنه مخزن تماس مستقیم نداشته باشد، نصب نماید. اگر مخزن آب در جایی نصب شود که نور به آن برسد باید ضد جلبک و ضد UV باشد. مخزن های پلی اتیلن سه لایه ضد جلبک می باشند. نکته دیگری که باید به آن دقت شود، مقاوم بودن بدنه در برابر اشعه آفتاب و در واقع ضد UV بودن بدنه می باشد.

نکته دیگری که در انتخاب و خرید مخزن آب یا سایر مخازن باید مد نظر داشته باشید حجم مخزن می باشد. اگر مخزن را برای ذخیره سازی آب و برای ساختمان مسکونی و یا موارد مرتبط می‌خواهید. طبق تجربیات به ازای هر واحد یک مخزن آب با حجم ۲۵۰ لیتر جوابگو خواهد بود. برای مثال اگر شما یک ساختمان و یا یک آپارتمان ۸ واحدی داشته باشید به ازای هر واحد ۲۵۰ لیتر حجم مخزن کفایت می کند. این بدین معنی است که برای ۸ واحد نیاز به ۲۰۰۰ لیتر حجم مخزن خواهید داشت.

سخن پایانی : نکته آخر به عنوان پیشنهاد و راهنمای انتخاب و خرید مخازن آب این می باشد که بهتر است مخزن آبی را خریداری نمایید که دارای پروانه بهداشتی و استاندارد باشد.

تماس با ما

واتس آپ واحد فروش

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

اینستاگرام ما را دنبال کنید

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها